• Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Gülfem Sk. No 22 Üsküdar / İSTANBUL
  • (0216) 532 00 42
  • [email protected]

GENÇ Gönüllü Hanımlar

Gönüllülüğün Fotoğrafını Çekmeye Var mısınız?

Gönül gözü ile çekilen, gönül filtresinden geçen, gözden ırak olanların gönülde ettiği yeri gösteren, GÖNÜLLÜLÜK temalı bir fotoğraf sergisinin müjdesini vermek bu satırlara düştü. 30 Aralık 2015 tarihine kadar [email protected] adresine gönderilen fotoğraflar arasından seçilecek, zihinde değil gönülde yer eden en başarılı 30 gönüllülük fotoğrafının sahibi, fotoğraflarıyla beraber gönül dünyalarını da Gazanfer Ağa Medresesinde sergileme imkânı bulacaklar.

Genç Gönüllü Kızlar`dan Beklenen Müjde Geldi!

2015 yaz kampı için dost meclisi bu defa, ecdâdın Anadolu`dan koparak buketleştiği Çanakkale-Gökçeada`da kuruluyor. 6-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz kampımızda, ilmî ve mânevî programların süsü olarak spor aktiviteleri, hobi dersleri, sürpriz etkinlikler ve bittabi deniz bizleri bekliyor.

Ailenizi Korumak için "Ailemiz Projesi"

İstanbul`da çeşitli alanlarda topluma hizmet veren kadınlar ile gönüllü kadın kuruluşlarının başkanları, üyeleri ve gönüllülerinin bir araya gelmesi ile oluşan İstanbul Kadın ve Kadın Kuruluşları Derneği (İKADDER) "Aile Odaklı Medya İzleme ve Değerlendirme Projesi" ile karşımızda.

Küçük Çamlıca Korusu`nda Buluşuyoruz!

Dünyada yaratılmış insan adedince psikoloji hali ve idrak şekli vardır. Bu sefer Efendimiz`i (sav) bizim penceremizden görmek, anlamak isteyen, O`nu (sav) anlatmaya çalışırken derdimize ortak olmak isteyen arkadaşlarımızı 3 Mayıs 2014 Cumartesi günü Küçük Çamlıca Korusu`na bekliyoruz. Birbirinden farklı hediyeler, çalışmalar, çekilişler, sürpriz konuğumuz ve neyzenimiz ile 11.00-16.00 arası orada olacağız. Peygamber Efendimiz (sav) denilince içinizde küçücük de olsa bir kıpırtı oluyorsa siz de bu coşkumuza ortak olun isteriz.

Müslüman Ülkelerdeki Kadını Konuştuk!

30 Aralık Pazar günü "Kahve-Çikolata-Kitap Kritiği" başlığı altında yaptığımız programımızda, Gazeteci-Yazar Ayşe Böhürler ile Genç Dergi merkez binasında bir araya geldik. "Müslüman Ülkelerde Kadın/Duvarların Arkasında" isimli eserini ele alırken, kritik ortamından ziyade hoş bir muhabbet ortamı oluştu. Resmiyet değil, samimiyet hâkimdi kritiğimize. Tanışma faslıyla başlayan programımız, çikolata-kahve ikramlarıyla devam etti.